Willa Leosta - strona glowna
drukuj
o naslokalizacjapokojewczasy z dziecmiwyzywieniegaleriakontakt
lokalizacja wyślij zapytanie o rezerwację


Karwia – mała, nadmorska miejscowość letniskowa (dawna osada rybacka). Dużym atutem Karwi jest lokalizacja w sąsiedztwie znanych nadmorskich kurortów takich jak: Jastrzębia Góra
i Władysławowo, które uchodzi za centrum wakacyjnej rozrywki.

Karwia słynie z pięknej plaży. Ma ona szerokości 80 m i oddzielona jest od zabudowań pasem wydm porośniętych wiecznie zielonym, sosnowym lasem.

W okolicy rozciągają się torfowiska m.in. „ Bielawskie Błota”, na których chroni się roślinność wrzosowiskową. Osoby pragnące zapomnieć o zgiełku miasta i troskach dnia codziennego znajdą tutaj wspaniałe warunki do wypoczynku. Na specyficzny klimat miejscowości składają się m.in. liczne sklepiki z pamiątkami z nad morza oraz bary i restauracje, w których można usłyszeć szanty.

Nadmorski mikroklimat i powietrze o dużej zawartości jodu mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Panujące tu warunki sprzyjają leczeniu górnych dróg oddechowych, astmy, alergii oraz chorób układu krwionośnego.

Spacerując po Karwi, warto poszukać kilku domów o konstrukcji szkieletowej z XIX wieku. Warto także zobaczyć wał przeciwpowodziowy, wybudowany przez Holendrów w 1900 roku.


Miejsca, które warto odwiedzić:

Karwianka (Kanał Karwianka) – kanał wodny w woj. pomorskim, który wpływa wprost do Bałtyku na granicy pomiędzy miejscowością Karwia nieopodal przylądka Rozewie a Karwieńskimi Błotami. Wzdłuż Karwianki biegnie granica zachodniego kompleksu Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, a zarazem granica administracyjna miejskiej gminy Władysławowo i gminy Krokowa.

Loty widokowe – Tupadły (5 km od Karwi). Dla chętnych wrażeń istnieje możliwość obejrzenia uroków i bogactwa okolic z lotu ptaka. Lot odbywa się turystyczną awionetką, której lądowisko znajduje się w Tupadłach. Przepiękne widoki z lotu na pewno na pewno pozostaną na długo
w Państwa pamięci.

Jazda konna - amatorzy koni mają możliwość skorzystania z jazdy konnej, przejazdów po maneżu, oprowadzania na koniu lub kucu, przejazdów po terenie oraz wyjazdów na plażę.
Z tego typu atrakcji można skorzystać w Karwi i Rozewiu.

Obelisk "Gwiazda Północy" w Jastrzębiej Górze - kamień oznaczający najbardziej wysunięty na północ, punkt linii brzegowej Polski. Usytuowany jest u podnóża wybrzeża klifowego.

Latarnia Morska w Rozewiu- Przylądek Rozewie jest miejscem, które kiedyś było najdalej wysuniętym skrawkiem Polski. Znajdująca się w Rozewiu latarnia jest jedną z największych
i najstarszych na polskim wybrzeżu. W budynku latarni znajduje się też muzeum latarnictwa polskiego oraz izba pamięci St. Żeromskiego. Latarnię otacza okazały, bukowy las porastający wysoki klif - doskonałe miejsce na spacery.

Wąwóz w Chłapowie – baśniowa dolina ciągnąca się od wsi Chłapowo i kończąca na pięknej plaży.

Półwysep Helski - wąski, długi na 34 km pas piaszczystego lądu oddzielający Bałtyk od Zatoki Puckiej. Na półwyspie znajduje się wiele ciekawych miejscowości, które warto odwiedzić.

Sanktuarium Matki Boskiej Swarzewskiej - Królowej Polskiego Morza – można tam dojść pieszo z Władysławowa. Zaledwie po półgodzinnym spacerze piękną polną drogą wzdłuż brzegu Zatoki Puckiej dotrzemy do celu.

Puck był pierwszym portem Rzeczypospolitej i również miejscem aktu zaślubin z morzem (10 lutego 1920 dokonał tego generał Józef Haller.) Jest to miasteczko o wyraźnym klimacie kaszubskim, z portem jachtowym, w którym odbywają się liczne imprezy żeglarskie. Będąc tam warto odwiedzić stary rynek oraz molo, na którym znajduje się kawiarnia z panoramicznym widokiem.

Groty Mechowskie – jaskinia sufozyjna, we wsi Mechowo w gminie Puck. Jedyna tego typu
osoblibość w Polsce i w Europie Północnej, udostępniona do zwiedzania.

Zamek w Rzucewie (ok. 30 km od Karwi) - pałac neogotycki z 1845 r., leżący nad Zatoką Pucką. Zamek otoczony jest pięknym parkiem. Na południe od niego prowadzi aleja wysadzana wiekowymi lipami, które według legendy sadził sam król Jan III Sobieski. Miejscowość ta od lat jest także miejscem badań archeologicznych. Odkryto tutaj osadę neolityczną ( kultura ceramiki sznurowej). Dziś zamek to przede wszystkim hotel, restauracja, kawiarnia i stadnina koni.

Zamek w Krokowej - niegdyś zamek obronny otoczony fosą. Dziś mieści się tutaj hotel, restauracja, centrum spotkań konferencyjnych oraz małe regionalne muzeum. Obiekt częściowo udostępniony jest dla zwiedzających. Ciekawostką jest, że pałac i park Krokowskich znane są
z powieści Żeromskiego.

Oferty Specjalne Zaprzyjaźniony obiekt Kontakt Dojazd

Dom przy ulicy 12-go Marca posiada łącznie 12 miejsc noclegowych w pokojach 1, 2, 3, i 4 osobowych z łazienkami ogólnodostępnymi.
czytaj więcej >>>
Willa Leosta
ul.Złota 28
84-105 Karwia
tel. 58/ 674 73 64
kom. 608 274 593
© Copyright 2010 Willa Leosta
Wszelkie prawa zastrzeżone Willa Leosta
Designed by SMOK
Realizacja: Studio Reklamy SMOK
start | o nas | lokalizacja | pokoje
pobyty z dziećmi | wyżywienie | galeria | kontakt